• Talenty Szachowe

     •  

      Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole”. 24 listopada odbył się rejonowy turniej szachowy w Radomiu. Mamy zwycięzców: w kategorii chłopców z klas IV Janek Kucharski zdobył złoty medal; w kategorii dziewcząt z klas IV – Izabela Piotrowska zdobyła srebrny medal i Lena Mirosz brązowy; w kategorii chłopców z klas II Miłosz Zgiep zdobył medal brązowy. Wszyscy zakwalifikowali się do turnieju w Warszawie 8 grudnia. W Radomiu bardzo dobrze grali także: Blanka Makowska i Bartłomiej Budzik z klasy II oraz Nikodem Lipiec z klasy IV. Opiekunkami szachowymi dzieci są Edyta Sztyler i Marzena Pruszkiewicz. Transport naszym uczniom na turnieje zapewnia Urząd Gminy w Radzanowie, za co bardzo dziękujemy.

     • Laboratoria Przyszłości - warsztaty

     • 23 listopada w naszej szkole gościliśmy z wizytą Mobilne Laboratoria Przyszłości w ramach projektu realizowanego przez Ministerstwo Edukacj Narodowej. W warsztatach wzieli udział uczniowie z klas IV-VI. Edukatorzy zapoznali uczniów z obsugą drukarki 3D jak i również kilkoma oprogramowaniami, które są pomocne w edukacji.

     • Spotkanie z Policją

     • 23 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I - III z funkcjonariuszami policji. Rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Na zakończenie pan dzielnicowy wręczył każdemu dziecku opaskę odblaskową.

     • Ślubowanie klasy I

     • ...dumą swojej szkoły być - ślubujemy dziś! Panowie i Panie 22 listopada 2022r. pierwszaki złożyły ślubowanie.... Chcą być dobrymi uczniami, uczyć się i pracować, aby swoim rodzicom i nauczycielom sprawiać radość. Tak obiecały, wierszem, piosenką i tańcem przypieczętowały. Pewnie tak się stanie, trzymamy ich za słowo.

     • BEZPŁATNY WEBINAR ONLINE; „Jeszcze bezpieczna przyjemność czy już uzależnienie? O sztuce zarządzania przyjemnościami”

     • Już 7 listopada porozmawiamy o przyjemnościach. O grze na komputerze, na telefonie, korzystaniu z insta, TikToka, Facebooka, kupowaniu przez Internet.

      Bywa, że dorośli mówią „Jesteś uzależniony!”, a Ty uważasz, że to bzdura. A zatem, gdzie jest ta magiczna granica pomiędzy uzależnieniem, a przyjemnością? Od czego to zależy? Dlaczego niektórzy korzystają z przyjemności i nie mają trudności zaprzestać, a innych pochłaniają one całkowicie?

      Chcesz wiedzieć więcej w tym obszarze? Zapraszam na webinar o sztuce zarządzania przyjemnościami. Dowiesz się jak bezpiecznie z nich korzystać, by nie wpaść w pułapkę uzależnienia.

      Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz rodziców!

      kiedy: 07.11.2022 o godzinie 18:00

      gdzie: platforma ZOOM

      koszt: bezpłatnie

      prowadząca: Karolina Rakocz — psycholożka, specjalistka terapii uzależnień, terapeutka motywująca PTTM i certyfikowana  psychoterapeutka poznawczo-behawioralna  z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi i ich rodzinami.

      ZAPISY:do 15:00, 7.11. poprzez link na stronie https://forms.gle/xmvzS4FxgHUgj5QUA 

     • Spotkanie z Streetworkerami

     • 27.10.2022 r. w naszej szkole gościliśmy p. Magdalenę i p. Huberta, którzy zajmują się STREETWORKINGIEM tzn. pomaganiem osobom w kryzysie bezdomności. Streetworkerzy przygotowali dla klas 5-8 ciekawą prelekcję. Dowiedzieliśmy się czym się zajmują oraz w jaki sposób pomóc osobom w kryzysie bezdomności. Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia z wolontariuszami Szkolnego Koła Wolontariatu.

     • Zebranie z rodzicami

     • Serdecznie zapraszamy rodziców na pierwsze spotkanie

      z Dyrekcją Szkoły i Wychowawcami,

      które odbędzie się 28 września 2022 r. o godz. 16.00

     • Wykorzystanie drukarki 3D

     • Na lekcji geografii uczniowie klasy 6 wykorzystywali geokostki 3D wydrukowane na szkolnej drukarce 3D do wyznaczania na mapie obiektów o podanej długości i szerokości geograficznej.

     • Szkoły pełne talentów

     • NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W AKCJI

      - SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW -

      Celem akcji jest doposażenie szkół w sprzęty pomagające rozwijać talenty i zainteresowania dzieci w różnych dziedzinach nauki i sportu.

      Pomóż nam zbierać TALENCIAKI!

       👉 zrób zakupy w lidlu za minimum 50 zł (w tym przynajmniej 1 owoc lub warzywo),

       👉 przy kasie odbierz kupon - talenciak,

       👉 przekaż talenciaka naszej szkole (wrzucając kupon do specjalnego pudełka w szkole lub skanując kod qr z kuponu).

      🧾Talenciaki zbieramy do 13 listopada 2022 r.🧾

      Do wygrania atrakcyjne wyposażenie do szkoły - od piłek 🏀🏐⚾ aż po zaawansowane sprzęty multimedialne! 💻🖥️

      Więcej informacji na stronie www.lidl.pl/szkoly

     • #SuperKoderzy

     • W roku szkolnym 2022/2023 Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza bierze udział w programie „SuperKoderzy” realizowanym przez Fundację Orange. W ramach programu uczniowie na lekcjach matematyki będą tworzyć gry planszowe, w których zakodują zadania matematyczne. Lekcje te będą zawierać elementy grywalizacji – uczniowie będą pracować w grupach i przygotowywać dla siebie nawzajem zadania. W grach wezmą udział także roboty… w charakterze sędziów rozstrzygających, która z grup wygra konkurencję!

     • Szkoła dla Innowatora

     • ​​​​​Szkoła dla Innowatora

       

      Szkoła dla Innowatora

      Napisane: 15 styczeń 2021. Opublikowano w 2016-2017

      Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rogolinie jest jedną z dwudziestu szkół, która biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Szkoła dla Innowatora”. Jednym z założeń programu jest rearanżacja przestrzeni szkolnej w taki sposób, aby sprzyjała ona rozwojowi kompetencji proinnowacyjnych, umiejętności uczenia się oraz budowaniu relacji w społeczności szkolnej.

      We wrześniu 2020 r. zapoczątkowano w placówce szereg zmian, które mają służyć realizacji wyżej wymienionych celów.

      W szkole znajdują się sale lekcyjne wyposażone w stoliki pięciokątne, trapezowe, prostokątne, kwadratowe umożliwiające pracę zespołową i indywidualną.  

      Sale wyposażone są w pufy magnetyczne, tablice rozmieszczone na dwóch ścianach i monitory interaktywne, co daje przestrzeń do działania dla ucznia, motywuje do rozwijania kompetencji cyfrowych i uczenia się przez zabawę i działanie.  

      Sale gwarantują prowadzenie innowacyjnych i kreatywnych zajęć w sposób bezpieczny, przy aktywizacji wszystkich zmysłów i w odpowiedzi na style uczenia się.

      W salach i na korytarzach zachowana jest także jasna kolorystyka, brak dystraktorów na ścianach i zbędnego wyposażenia. Białe listwy do zawieszania prac uczniów, kanapy, pufy, stoliki do pracy oraz spotkań, sprawiają, że uczniowie nie są przebodźcowani, skupiają się na pracy i nawiązywaniu relacji.   

      Schody i podłogi na korytarzach z naklejonymi informacjami, planszami gier ruchowych są również odpowiedzią na różnorodne style uczenia się.  

      Brak dzwonków w szkole jako agresywnego przerywnika zajęć, uczy odpowiedzialności i samodzielności.

      W placówce na bieżąco przemianom podlegają kolejne elementy przestrzeni.        ​​​​​​​​​​​​​​

    • Zastępstwa
     • Zastępstwa

     • Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.