• Laboratoria Przyszłości - warsztaty

     • 23 listopada w naszej szkole gościliśmy z wizytą Mobilne Laboratoria Przyszłości w ramach projektu realizowanego przez Ministerstwo Edukacj Narodowej. W warsztatach wzieli udział uczniowie z klas IV-VI. Edukatorzy zapoznali uczniów z obsugą drukarki 3D jak i również kilkoma oprogramowaniami, które są pomocne w edukacji.

     • Spotkanie z Policją

     • 23 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I - III z funkcjonariuszami policji. Rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Na zakończenie pan dzielnicowy wręczył każdemu dziecku opaskę odblaskową.

     • Ślubowanie klasy I

     • ...dumą swojej szkoły być - ślubujemy dziś! Panowie i Panie 22 listopada 2022r. pierwszaki złożyły ślubowanie.... Chcą być dobrymi uczniami, uczyć się i pracować, aby swoim rodzicom i nauczycielom sprawiać radość. Tak obiecały, wierszem, piosenką i tańcem przypieczętowały. Pewnie tak się stanie, trzymamy ich za słowo.

     • BEZPŁATNY WEBINAR ONLINE; „Jeszcze bezpieczna przyjemność czy już uzależnienie? O sztuce zarządzania przyjemnościami”

     • Już 7 listopada porozmawiamy o przyjemnościach. O grze na komputerze, na telefonie, korzystaniu z insta, TikToka, Facebooka, kupowaniu przez Internet.

      Bywa, że dorośli mówią „Jesteś uzależniony!”, a Ty uważasz, że to bzdura. A zatem, gdzie jest ta magiczna granica pomiędzy uzależnieniem, a przyjemnością? Od czego to zależy? Dlaczego niektórzy korzystają z przyjemności i nie mają trudności zaprzestać, a innych pochłaniają one całkowicie?

      Chcesz wiedzieć więcej w tym obszarze? Zapraszam na webinar o sztuce zarządzania przyjemnościami. Dowiesz się jak bezpiecznie z nich korzystać, by nie wpaść w pułapkę uzależnienia.

      Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz rodziców!

      kiedy: 07.11.2022 o godzinie 18:00

      gdzie: platforma ZOOM

      koszt: bezpłatnie

      prowadząca: Karolina Rakocz — psycholożka, specjalistka terapii uzależnień, terapeutka motywująca PTTM i certyfikowana  psychoterapeutka poznawczo-behawioralna  z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi i ich rodzinami.

      ZAPISY:do 15:00, 7.11. poprzez link na stronie https://forms.gle/xmvzS4FxgHUgj5QUA 

     • Spotkanie z Streetworkerami

     • 27.10.2022 r. w naszej szkole gościliśmy p. Magdalenę i p. Huberta, którzy zajmują się STREETWORKINGIEM tzn. pomaganiem osobom w kryzysie bezdomności. Streetworkerzy przygotowali dla klas 5-8 ciekawą prelekcję. Dowiedzieliśmy się czym się zajmują oraz w jaki sposób pomóc osobom w kryzysie bezdomności. Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia z wolontariuszami Szkolnego Koła Wolontariatu.