• Finał szachowy w Warszawie

     • Finał szachowy w Warszawie – Janek Kucharski laureatem

      8 grudnia w Warszawie odbył się II Finał Turnieju Szachowego z projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”. Nasi laureaci z etapu rejonowego wzięli w nim udział. Byli to Lena Mirosz, Izabela Piotrowska i Jan Kucharski z klasy IV oraz Miłosz Zgiep z klasy II. Poziom był wysoki i wyrównany. Pięknie walczyli.

      Janek Kucharski zajął II miejsce i zdobył puchar oraz nagrodę.

      Opiekunkami szachowymi dzieci są Edyta Sztyler i Marzena Pruszkiewicz. Dziękujemy Urzędowi Gminy w Radzanowie za dowiezienie dzieci na turniej.

     • Pracownia krawiecka i "Świąteczna skarpeta na prezenty".

     • Uczniowie klas IV -VI na zajęciach krawieckich wykonywali świąteczną skarpetę na prezenty.

      Praca przebiegała w kilku etapach: projektowanie, wykonanie formy, łączenie formy z tkaniną, krojenie, zszywanie elementów na maszynie szwalniczej, prasowanie.

      Uczniowie poszerzali umiejętność projektowania, planowania pracy, ale przede wszystkim rozwijali cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego celu.

     • Talenty Szachowe

     •  

      Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole”. 24 listopada odbył się rejonowy turniej szachowy w Radomiu. Mamy zwycięzców: w kategorii chłopców z klas IV Janek Kucharski zdobył złoty medal; w kategorii dziewcząt z klas IV – Izabela Piotrowska zdobyła srebrny medal i Lena Mirosz brązowy; w kategorii chłopców z klas II Miłosz Zgiep zdobył medal brązowy. Wszyscy zakwalifikowali się do turnieju w Warszawie 8 grudnia. W Radomiu bardzo dobrze grali także: Blanka Makowska i Bartłomiej Budzik z klasy II oraz Nikodem Lipiec z klasy IV. Opiekunkami szachowymi dzieci są Edyta Sztyler i Marzena Pruszkiewicz. Transport naszym uczniom na turnieje zapewnia Urząd Gminy w Radzanowie, za co bardzo dziękujemy.